Prawda o pochodzeniu polskich żydów
Blog > Komentarze do wpisu
Krótko o Chazarii i Chazarach

Krótko o Chazarii i Chazarach

Chazaria wyróżniała się systemem tzw. podwójnej monarchii. Kagan był najwyższym (panującym) królem a Kagan-Bek był urzędującym królem i dowódcą armii. Kaganowie byli bardzo tolerancyjni, tak iż nawet jak przyjęli oni Judaizm jako religię dworu (a więc i państwa), to pozwolili oni chrześcijańskim Grekom, pogańskim Słowianom i Muzułmańskim Persom na wyznawanie ich religii. W stolicy Chazarowie mieli Najwyższy Sąd złożony z 7 sędziów, tak, aby każda ważniejsza religia obecna w ich państwie miała w nim swego reprezentanta. Na dodatek wyznawcy Judaizmu byli sądzeni według Tory, wyznawcy Chrześcijaństwa według Biblii, wyznawcy Islamu według Koranu, a tzw. poganie według swoich plemiennych (głównie słowiańskich) zwyczajów.

Więcej dalej na tym blogu!

środa, 19 października 2005, kaganowski

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.icpnet.pl
2008/04/08 02:45:27
ciekawe powiem ciekawe... coś więcej o tym co działo się z chazarami po 1000 roku? i dlaczego nie przetrwali w sensie państwowości?
-
2008/12/02 19:52:51
Prztetrwali w Polsce do roku 1968 i nawet dluzej (np. Bartoszewski, Geremek, Michnik, Mazowiecki itd. - to wszystko potomkowie Chazarow)...
-
Gość: , *.chello.pl
2009/08/04 18:05:47
n
-
Gość: , *.chello.pl
2009/08/04 18:26:11
Poniższe wyczytałem u kogos, ale imho, to ma sens.

Nie było żadnego panstwa o nazwie Chazaria, w naszym rozumieniu tego słowa. Chazary to byli żydzi z Bliskiego wschodu, więc judaizmu nie przyjeli, tylko go przyniesli ze soba. Pozakładali miasta, i zajeci byli przeróżnym handlem itd, ale najważniejsze - kontrolowali wydobycie i handel sola z jezior w okolicach morza kaspijskiego. Unikatowe miejsce, wydobywa sie ja tam do dzis, jest najwyższej jakosci. W owym czasie sól była na wage złota, a moze i wiecej. Na dodatej handlowali niewolnikami z północy odsprzedajac ich na bliski wschód i Bizancium. W naturalny sposób stanowili elite tych terenów, zatopieni wsród wielu narodów Kaukazu i koczewników z Wielkiego Stepu. Szlaki handlowe z całego owczesnego swiata krzyżowały sie w tym miejscu. Łakomy kąsek. Wiec nie brakowało przeróżnych band i "armii" do rabunku. Stąd Kagan-beki, czili przewódcy aktualnie kupionych plemion czy band do ochrony geszeftu. Z czasem sól znaleziono w innych krainach, na dodatek rynek niewolników podupadł, skonczyły sie i lata swietnosci tego "panstwa". Ci obrotniejsi spakowali manatki i wyniesli sie do Europy, na Rus itd. Reszta wtopiła sie w miescowe ludy, ale do dzis dzien istnieja np. sobie w najlepsze kaukascy Żydzi o nazwie Taci.
-
Gość: Chazar, 91.244.219.*
2013/08/12 09:37:10
Czegoś jeszcze nie wyczytałeś o Beniaminie Feldmanie i badaniach DNA i że Chazarowie po tych badaniach wyszło na jaw że to inny naród,który nie posiada cech semickich.Arabia Saudyjska aż zakipiała w ONZ na ten temat.Ktoś manipuluje tym narodem by wyprowadzić chrześcijan w pole.Oczywiście tych co nie znają Biblii.I kontynuować holokaust Palestyńczyków.